Gala Pracodawców Pomorza 2024

Miniony tydzień zakończyliśmy w wyjątkowych okolicznościach, bowiem Radio Biznes miało zaszczyt objąć patronatem medialnym wydarzenie nietuzinkowe – Galę Pracodawców Pomorza 2024.

Wieczór w tak zacnym gronie pomorskich przedsiębiorców to coś, na co wszyscy zaproszeni z pewnością czekali przez cały rok. Tym bardziej, że tego wieczoru gdańskie AMBEREXPO pomieściło ponad pół tysiąca przedsiębiorców! Gościem specjalnym Gali był Pan Marcin Prokop , który opowiedział o początkach swojej kariery – zarówno o jej cieniach, jak i zaskakujących momentach, które były punktami zwrotnymi w jego życiu. Zaproszeni goście otrzymali kilka świetnych porad, jak zostać dobrym mówcą i dlaczego zazwyczaj zjada nas trema podczas wystąpień publicznych. 

Fot. Dawid Linkowski & Jacek Klejment

Oficjalną część Gali otworzył Pan Zbigniew Canowiecki – Prezydent Pracodawców Pomorza. Patronat Honorowy Gali objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk oraz Pani Beata Rutkiewicz – Wojewoda Pomorska. Na gali obecni byli także przedstawiciele władz. 

Podczas wieczoru wyróżnieni zostali przedsiębiorcy, którzy aktywnie realizują cele organizacji, propagujące postawę pracodawcy zaangażowanego i odpowiedzialnego nie tylko za rozwój firmy, ale także za współpracę ze społecznością lokalną i samorządami.  Nagrodom i wyróżnieniom zdawało się nie być końca, bowiem Pomorze to region obfity w ludzi sukcesu! Z ogromną przyjemnością oglądało się obrazy przedsiębiorców ze wzruszeniem odbierających swoje nagrody. Zwieńczenie ciężkiej pracy, rozwoju, wyznaczania coraz to wyższych szczytów i pracy nad kulturą organizacyjną firmy.

Nagrodę POMORSKI PRACODAWCA ROKU 2023 w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 pracowników otrzymała firma Sprint S.A. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Sławomir Wojtacki. Firma specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach teleinformatycznych i jest integratorem takich systemów.

Nagrodę POMORSKI PRACODAWCA ROKU 2023 w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 51 do 250 pracowników otrzymała firma PROTEA S.A. Nagrodę odebrał Zarząd Spółki: Katarzyna Bednarczyk, Waldemar Kuberski, Dawid Kurdyś, Dariusz Zgoda. Spółka zajmuje się produkcją urządzeń dźwigowych i chwytaków, sprzedaje części zamienne do urządzeń dźwigowych i serwisuje urządzenia. Działa na rynku krajowym i zagranicznym w segmentach offshore i lądowym.

Fot. Dawid Linkowski & Jacek Klejment

Nagrodę POMORSKI PRACODAWCA ROKU 2023 w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 50 pracowników otrzymała firma TRINEO SP. Z O.O. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Piotr Orzechowski. Trineo Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w pisaniu oprogramowania, projektowaniu systemów oraz urządzeń IoT.

Nagrodę POMORSKI PRACODAWCA ROKU 2023 w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających do 9 pracowników otrzymała firma ZAKŁAD WIELOBRANŻOWY USŁUGOWO-HANDLOWY MZ. Nagrodę odebrał właściciel firmy, Pan Zbigniew Mielewczyk. Zakład funkcjonuje na rynku od 48 lat i obecnie jest skupiony na usługach związanych z instalacjami elektrycznymi. Ma na koncie wykonanie oświetlenia ulicznego miast takich jak: Sopot, Rumia czy Jastarnia.

Fot. Dawid Linkowski & Jacek Klejment

WYRÓŻNIENIA:

Dla dynamicznej kobiety biznesu – nagrodę odebrała Pani Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu AGIS MANAGEMENT GROUP 1 SP. Z O.O. Firma od blisko 20 lat na rynku zajmuje się kompleksowymi usługami dla różnego typu nieruchomości, w zakresie zarządzania nierychomościami i serwisu technicznego Facility Management.

Za promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia – nagrodę odebrał Pan Jacek Kieloch, Prezes Zarządu Gdańskie Wodociągi S.A, operatora gdańskiego systemu wodociągowo-kanalizacyjnego.

Za wspieranie edukacji zawodowej – nagrodę odebrał Pan Mirosław Makurat, Właściciel Grupy Makurat – firmy, która od ponad 25 lat na rynku specjalizuje się w sprzedaży hurtowej i detalicznej samochodów, ich serwisie i naprawie.

Za rozwój i ekspansję na rynkach zagranicznych – nagrodę odebrał Pan Waldemar Ostrowski, Prezes Zarządu Marion Sp. z o.o – firmy rodzinnej, która od ponad 30 lat na rynku specjalizuje się w produkcji kosmetyków i której produkty są dostępne obecnie w blisko 40 krajach na całym świecie.

NAGRODY SPECJALNE: 

 PRACODAWCA ROKU OBSZARU METROPOLITALNEGO dla Baltic Hub Container Terminal Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo z kilkunastoletnim stażem, na stałe zatrudniające ponad 1400 pracowników. Baltic Hub to najszybciej rozwijający się terminal kontenerowy w Polsce, oferujący Klientom szeroki zakres usług, związany z przeładunkiem kontenerów różnego typu. Co więcej, jest jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego zawijają statki z Dalekiego Wschodu.

 ZŁOTY OXER – nagroda przyznawana osobowościom, które dzięki swojej determinacji zbudowali od podstaw firmę rozpoznawalną zarówno w kraju, jak i na całym świecie. Nagrodę odebrał Pan Kazimierz Wierzbicki, Prezes Grupy Trefl. Nietuzinkowa osobowość, pasjonat sportu. Założyciel spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją najbardziej znanych gier planszowych i puzzli w Polsce. Założyciel klubów sportowych Trefl Sopot i Trefl Gdańsk.

 PREMIUM COOPERATIO – Nade Wszystko Współpraca – Nagroda imienia Profesora Bolesława Mazurkiewicza to honorowe wyróżnienie, przyznawane wyjątkowym osobowościom świata nauki. W tym roku nagroda powędrowała w ręce Pana prof. dr hab. Tomasza Puzyna – profesora nauk chemicznych, specjalisty w dziedzinie chemoinformatyki i chemii środowiska. Współtwórca podstaw komputerowej nanotoksykologii. Od 2008 roku kieruje Pracownią Chemoinformatyki Środowiska na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

Fot. Dawid Linkowski & Jacek Klejment

 PORTA IN POSTERUM – Brama do Przyszłości to wyróżnienie dedykowane podmiotom wspierającym wzrost gospodarczy regionu oraz rozwój przedsiębiorczości w województwie pomorskim. Ta nagroda jest świadectwem niezłomnego zaangażowania w dobrobyt lokalnej społeczności przedsiębiorców. W tej kategorii nagrodzony został Gdański Park Naukowo- Technologiczny, część Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To właśnie tutaj znajdują miejsce innowacyjne przedsiębiorstwa oraz wyjątkowe naukowe inicjatywy.

NEGOTIUM PRO CULTURA – Biznes Dla Kultury –  nagrodę odebrał Pan Zenon Ziaja – Prezes Zarządu Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków Sp. z.o.o.  Firma została nagrodzona jako organizacja wyróżniająca się wyjątkową aktywnością kulturalną i społeczną. To wyróżnienie jest świadectwem niezłomnego zaangażowania we wspieranie kluczowych inicjatyw kulturalnych regionu. Firma Ziaja Ltd. to marka znana i ceniona na całym świecie za wyjątkowe receptury kosmetyków i produkcję leków.

Fot. Dawid Linkowski & Jacek Klejment

Składamy ogromne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych, za wysiłek i wkład w nasz rodzimy pomorski biznes oraz reprezentowanie naszego regionu, jak i całego kraju na arenie międzynarodowej! 

Nie sposób nie wspomnieć o fenomenalnym zakończeniu oficjalnej części gali – występie Gości Specjalnych, wybitnego śpiewaka operowego Tomasza Koniecznego w akompaniamencie Bartłomieja Kokota na fortepianie oraz Rafała Kokota na saksofonie.

Partnerzy:

PARTNER GŁÓWNY GALI BMG Goworowski

PARTNER GŁÓWNY KONKURSU POMORSKI PRACODAWCA ROKU 2023 Rafineria Gdańska

PARTNER GŁÓWNY KONKURSU PRIMUM COOPERATIO IM. PROFESORA BOGUSŁAWA MAZURKIEWICZA Polpharma

PARTNERZY STRATEGICZNI GALI: 

Bank Millennium

LPP

Port Gdańsk 

Masterlease

PARTNERZY GALI:

Ziaja Polska

Olivia Centre

PZU Zdrowie

InvestGDA

MERCOR S.A.

Currenda

Zdrowie w stylu LUX MED 

Gdańskie Autobusy i Tramwaje 

AMBEREXPO

Polsat Plus Arena Gdańsk

Balex Metal 

Gdański Urząd Pracy 

Iglotex HoReCa 

Proste Historie

Base Group   

Activa Deweloper

Centrum Ogrodnicze Justyna

DiWine 

Dołącz do dyskusji

Czytaj dalej