Cyfrowa wojna, czyli o nowoczesnych formach cyberprzestępczości

Zacznij słuchać

Kevin Mytnik, jeden z pierwszych i najlepszych hakerów na świecie, powiedział kiedyś, że najbezpieczniejszy komputer to taki, który jest całkowicie odłączony od zasilania. Takich komputerów już chyba nie ma. No może jakieś stare, nieużywane szroty.

   Teraz każdy komputer podłączony jest zarówno do prądu jak i do sieci, czytaj internetu. A skoro można włamać się do Pentagonu, to co dopiero do prywatnego komputera… W związku z obecną sytuacją, jeszcze więcej osób przeniosło się do sieci. A tu czyhają różne niespodzianki.

   O takich właśnie niespodziankach, które mogą być dla nas wyjątkowo przykre i niebezpieczne, rozmawiam ze współwłaścicielem i dyrektorem zarządzającym spółek w Polsce i Wielkiej Brytanii, byłym prezesem i członkiem zarządu Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska, zasiadającym również w Radach Nadzorczych, Komitecie Audytu MSZ oraz uczestniczącym w pracach grup roboczych ds. cyberbezpieczeństwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  Gościem dzisiejszej audycji jest Sebastian Burgemejster, propagator zintegrowanego podejścia do GRC, nowych technologii oraz intuicyjnego i zwinnego podejścia do zapewnienia bezpieczeństwa organizacji.

Dołącz do dyskusji