Czy jesteśmy gotowi na zmiany? Czyli nowe wyzwania w obszarach HR.

Zacznij słuchać

Ciekaw jestem, co przyszłoby Wam do głowy jako pierwsze, gdybym zapytał czym według Was jest partnerstwo?  

Pewnie padłyby odpowiedzi, że partnerstwo to zaufanie, zaangażowanie, odpowiedzialność, wsparcie czy zrozumienie. Partnerstwo nie odnosi się tylko do strefy prywatnej, ma ono, a przynajmniej powinno mieć, zastosowanie w obszarze zawodowym.  

Wielokrotnie spotkałem ludzi, którzy zapytani o swoją pracę komentowali krótko – mój szef chce mieć wpływ na wszystko. Naturalnym następstwem pracy pod takie dyktando jest brak chęci, kreatywności i zaangażowania. Tylko dobrze stymulowany zespół może odnieść sukces. Tak, zespół, ponieważ sukces firmy to nie jedna osoba, to praca zespołu.  

Dlaczego buduje się zespoły? Odpowiedź jest banalnie prosta – każdy człowiek jest inny i każdy może wnieść do procesu coś wyjątkowego, a jedna osoba nie byłaby w stanie tego osiągnąć. Obecnie stajemy przed wyborami, których nie było na rynku pracy od dekady, a które wymuszą niejednokrotnie konieczność wyjścia ze strefy komfortu.  

Czy w domyśle zarządzanie firmą powinno odbywać się poprzez mikro zarządzanie i czy prawdą jest, że pracownik zwraca uwagę na to co mówi lub myśli jego przełożony?   

Zapraszam do wysłuchania audycji z Jackiem Jędrzejczakiem, autorem wielu książek z obszarów HR, praktykiem oraz wykładowcą akademickim.

Dołącz do dyskusji