SZTUKA PODEJMOWANIA DECYZJI – Paweł Motyl

Podcast Moniki Ciesielskiej – Skrzydlaty HR

„We wszystkich programach rozwojowych mówi się: – Pogłębiaj wiedzę, bądź jak najlepszym ekspertem w swojej dziedzinie. To się sprawdzało przez całe wieki. Przestało się jednak sprawdzać w nie tak odległej przeszłości, kiedy świat okazał się być dużo bardziej połączony pomiędzy różnymi dziedzinami i dzisiaj, na pojedyncze wydarzenie wpływ ma znacznie więcej zmiennych niż kiedyś. W związku z czym wąska specjalizacja w obszarze, która zakłada rozpatrywanie jakiejś węższej puli zmiennych, okazuje się być bardzo niebezpieczną ścieżką.

Kiedy klienci pytają mnie na co stawiać w kontekście rozwoju osobistego, najczęściej mówię: – Inwestuj tylko tyle czasu i wysiłku, żeby być up-to-date w obszarze swojej specjalizacji, żeby nie wypaść z obiegu. Jeżeli pozostaje Ci wolny czas i energia, zainwestuj je w rozwój poza swoją dziedziną. Jest to najlepsza metoda samoobrony przed byciem zastąpionym przez sztuczną inteligencję, przez algorytmy. Bo właśnie te wąsko wyspecjalizowane działania będą najszybciej zautomatyzowane.”

mówi Paweł Motyl, pierwszy Polak na liście „TOP30 Global Gurus”, autor przetłumaczonego na wiele języków „Labiryntu” oraz „Świata Schrödingera”.

Ta rozmowa kierowana jest do tych, którzy pragną pogłębić wiedzę dotyczącą przywództwa i sztuki podejmowania decyzji w nieprzewidywalności otaczającego nas świata.

🕙 00:36 – PRZYWÓDZTWO NOWEJ NIE-NORMALNOŚCI📍 jak uniknąć „kruchej konstrukcji” organizacji?📍 transformacja kulty organizacyjnej,📍 style przywództwa w środowisku ciągłej zmiany,📍 rozwijanie umiejętności oduczania się,

🕙 16:21 – SZTUKA PODEJMOWANIA DECYZJI📍 pułapki w jakie wpadają liderzy,📍 konsekwencje braku zwinności strategicznej,📍 w jakim trybie działać, aby zarządzić ryzykiem w organizacji?

🕙 26:32 – LIDER W PROCESIE ROZWOJU📍 pragmatyczny lis, czy wąsko wyspecjalizowany jeż i jego wielki cel?📍 nie jesteś najmądrzejszy i nie zawsze masz rację,📍 sukces największą pułapką lidera,📍 ucieczka od modus operandi na neurologicznym poziomie.

Dołącz do dyskusji