Dawanie, nie likwiduje biedy, lecz ją pogłębia! – Jan Kubań i Mikołaj Teperek

Jan Kubań rozmawia z podróżnikiem i twórcą filmowym Mikołajem Teperkiem vel Vonsky na temat jego filmu nakręconego na osiedlu romskiej biedy i wolności – Lunik Mikołaj Teperek to energiczny i pełen klasy twórca internetowy oraz filmowy.

Na swoim kanale YouTube skupia się na podróżowaniu, różnicach kulturowych oraz kuluarach życia dyplomacji. Miłośnik sztuki, elegancji, kulinariów, a także historycznych i społecznych aspektów podróżowania. Ma za sobą 9 podróży do Stanów Zjednoczonych, tworzy przewodniki dla osób podróżujących do tego kraju i uznawany jest za eksperta w kwestiach związanych ze specyfiką tego kraju. Jego filmy stoją na wysokim poziomie wizualnym, ponieważ jest zawodowym producentem filmowym, operatorem i montażystą.

Tworzy również nagradzane filmy dokumentalne, za produkcję „Projekt Lunik” otrzymał w 2018 roku statuetkę Grand Video Awards. Jego filmy były prezentowane na festiwalach filmowych w Polsce i zagranicą. A w 2022 roku podcast „Niepoprawny Dyplomata” otrzymał Diament społeczności Patronite za rzetelne informowanie i zwalczanie dezinformacji w internecie.

Dołącz do dyskusji